Marius von Mayenburg

Režisierius Aleksandr Špilevoj

Vienos dalies tragikomedija

Premjera – 2018 05 25

Kūrybinė grupė

URODAS URODAS URODAS URODAS URODAS URODAS

Režisierius – Aleksandr Špilevoj

Scenografė – Renata Valčik

Kostiumų dailininkė – Rūta Lendraitytė Utalla

Kompozitorius – Paulius Trijonis

Vaizdo projekcijų autorius – Aleksandr Špilevoj

Choreografė – Greta Grinevičiūtė

Režisieriaus padėjėjas – Algimantas Kvietkauskas

Režisieriaus asistentas – Telman Ragimov

Pjesę iš vokiečių kalbos vertė – Sviatoslav Gorodeckij

 

Režisierius Aleksandras Špilevojus: „Pasirinkau šią pjesę prieš trejus metus. Ji man pasirodė patraukli dviem aspektais. Visų pirma, patiko jos kompozicija, epizodų kaita yra labai dinamiška, kaip gerame šiuolaikiniame kine. Bet teatras nėra kinas, čia viskas turi būti tikra. Kitas patrauklus dalykas, kad iš pradžių pjesė atrodo tarsi juokingas pokštas, bet palaipsniui ji transformuojasi į šiuolaikišką gyvenimišką absurdo ir chaoso tragediją. Tai „virsmų komedija“, ir veikėjai, kurie iš pradžių buvo kankiniai ir didvyriai, palaipsniui tampa antiherojais. Šio spektaklio ištarmė, kad šiuolaikinis gyvenimas reikalauja iš kiekvieno žmogaus būti sėkmingam bet kuria kaina, – iš esmės yra antihumaniška ir beprasmiška. Savo spektaklį skiriu visų pirma jaunimui, mokykliniam ir studijuojančiam, ir visiems tiems, kas su juo yra susijęs. Taip pat noriu pabrėžti, kad necenzūrinės leksikos šiame spektaklyje tikrai nebus“, – juokauja režisierius.

 

Marius von Mayenburgas gimė 1972 m. Miunchene. Studijavo germanistikos mokslus Miunchene, 1992 m. persikėlė gyventi į Berlyną, kur 1994–1998 m. studijavo dramaturgijos mokslus Aukštojoje menų mokykloje, 1995 m. stažavosi Miuncheno kameriniame teatre „Kammerspiele“. Nuo 1998 m. dirbo vokiečių teatre „Baracke“, o nuo 1999 m. drauge su Thomasu Ostermeieriu tapo pagrindiniu Berlyno teatro „Schaubühne am Lehniner platz“ autoriumi. Sukūrė per tuziną pjesių, kurios pelnė sėkmę ir Vokietijoje, ir už jos ribų. Pjesės „Išsigimėlis“ pasaulinė premjera įvyko 2007 m. teatre „Schaubühne“.

 

Aleksandras Špilevojus (g. 1987) – aktorius, dramaturgas, režisierius. 2011 m. baigė audiovizualinių menų studijas Kauno technologijos universitete. 2013 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (kurso vadovas – prof. Jonas Vaitkus). Režisuoja ir vadovauja savo įkurtam teatrui–laboratorijai „Meno Alchemija". LRDT trupėje dirbo nuo 2013 iki 2017 m. Jo pjesė „Neišmoktos pamokos“ lietuvių kalba 2017 m. laimėjo Dalios Tamulevičiūtės vardo lietuviškos dramaturgijos konkursą. A. Špilevojus toliau vaidina LRDT spektakliuose, rašo pjeses ir režisuoja spektaklius.

 

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais

 

Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

 

 


 

Recenzijos,
atsiliepimai,
interviu

Gabrielė Valaitytė

Režisierius Aleksandras Špilevojus – apie pjesę „Urodas“: „Ji atitinka šių dienų tempą“

 

 

Kamilė Žičkytė

Apie grožį Lietuvos rusų dramos teatre. Aleksandro Špilevojaus spektaklis „Urodas“

 

 

 

 


 

 

Spektaklyje vaidina


Letė – Artūras Aleksejevas

Fanė – Liuda Gnatenko

Šefleris – Olegas Čeklu

Karlmanas – Telman Ragimov

Šokėjos: Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė

URODAS URODAS URODAS

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal