MADAM RUBINŠTEIN

John Misto

Režisierius Raimundas Banionis

Dviejų dalių komiška drama

2 val. 10 min.

Premjera – 2018 11 30

04

/11

šeštadienis

18:30

29

/12

penktadienis

18:30

Kūrybinė grupė

Režisierius – Raimundas Banionis

Scenografas – Sergejus Bocullo

Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Kompozitorius – Faustas Latėnas

Režisieriaus padėjėjas – Nadežda Pereverzeva

Režisieriaus asistentė – Inga Maškarina

Į rusų kalbą vertė ir adaptavo – Olga Varshaver ir Tatiana Tulchinsky

MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN

Spektaklį „Madam Rubinštein“ pagal australų dramaturgo Johno Misto komediją sukūrė teatro ir kino režisierius Raimundas Banionis. Jame atskleidžiami XX a. vidurio Amerikos grožio industrijos užkulisiai, kur pagrindinė veikianti istorinė figūra – kosmetikos verslo liūtė Helena Rubinstein (1872–1965).

 

„Madam Rubinštein“ skritas plačiai publikai ir yra vienas labiausiai lankomų ir mėgstamų Vilniaus senojo teatro spektaklių.  Helenos Rubinštein vaidmenį jame kuria charizmatiškoji aktorė Inga Maškarina. Jos konkurentę Elizabetę Arden – Aleksandra Metalnikova. Asistento Patriko O‘Higinso vaidmenyje – Valentinas Krulikovskis.

 

Komiška pjesė prasideda intriguojančiu įvykiu – pagyvenusi Rubinštein netikėtomis aplinkybėmis susipažįsta su airiu Patriku, kuris vėliau tampa jos sekretoriumi ir tikru draugu, artimiausiu žmogumi. Herojės paskutinį gyvenimo dešimtmetį pasakojanti istorija labai ekspresyvi, o kartu ir labai tikra.

 

Spektaklyje siekiama įtikinamai atskleisti ir dviejų moterų – verslo konkurenčių H. Rubinštein ir E. Arden likimus. Moterų, kurios paaukoja viską dėl savo darbo – šeimas, artimą ryšį su savo vaikais. Jos gyveno, kūrė, dirbo besikuriančiame verslo pasaulyje, kur nėra jokios paguodos ar palaikymo. Kad išlaikytų aukštą lygį, Helenai ir Elizabetei  reikėjo būti labai išradingoms, apsukrioms, stiprioms bei su niekuo nesiskaityti.

 

Pagrindinė herojė H. Rubinštein – tai moteris, kuri nusprendžia būti daugiau nei namų šeimininkė ar tarnaitė. Jos kelias į aukštumas kilo nuo varganos emigrantų Lenkijos žydų šeimos iki pirmaujančios pasaulio kosmetikos verslininkės. Pagimdžiusi du sūnus ir pergyvenusi tris sutuoktinius, savo kelyje neišvengė šeimyninių konfliktų bei aršios kovos su konkurentais. Ją tapė Pablas Pikasas (Pablo Picasso), Salvadoras Dali, supo garsūs žmonės ir liaupsino žiniasklaida. O gyvenimo pabaigoje ji liko tik su neįgaliu, karo sužalotu asistentu Patriku. 

 

„H. Rubinštein personažas – labai įdomus, jame tiek spalvų, toks daugiabriaunis charakteris, o koks subtilus humoras! Tai aktoriui suteikia neribotų kūrybinių galimybių“, dalinasi savo įžvalgomis I. Maškarina. Aktorė spektaklyje savo vaidmenį stengiasi išgyventi, o ne suvaidinti, antraip tai nepalies žiūrovo sielos stygų.

 

 „Madam Rubinštein“ – tai komiška drama, kupina žydiško humoro, tragikomedijos elementų, kuriuos pastiprina pagrindinės veikėjos akcentas. Pjesė kviečia pasvarstyti, ką reiškia valdyti pasaulinę verslo imperiją, paaukojant savo asmeninį gyvenimą ir žmogišką laimę. Kiek kainuoja būti galingam, genialiam, įtakingam ir visada pirmauti.

 

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais

 

Lauros Vansevičienės nuotraukos

 

 

 


 

Recenzijos,
atsiliepimai,
interviu

Režisierius R. Banionis: „Madam Rubinštein“ – pribloškianti legendinės moters drama

 

 

Aktorė Inga Maškarina: manyje jau gyvena stiprus madam Rubinštein charakteris

 

 

 

 


 

 

Spektaklyje vaidina


Helena Rubinštein – Inga Maškarina

Elizabetė Arden – Aleksandra Metalnikova

Patrikas O’Higginsas – Valentinas Krulikovskis

MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN MADAM RUBINŠTEIN

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal