STEBUKLINGOJI KREIDELĖ

Zinken Hopp
 

Režisierė Olga Lapina

Premjera – 2011 10 23

Spektaklio kūrybinė grupė pelnė „Auksinį scenos kryžių" už geriausią 2011 m. spektaklį vaikams.

Kūrybinė grupė

STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ

Režisierė ir scenografė – Olga Lapina
Dailininkė – Morta Žukauskaitė
Muzikinis vadovas – Artiom Tulčinskij
Režisierės asistentė – Liubov Timochova

 

Netradicinio spektaklio pagrindas – žymios norvegų literatūros vaikams autorės Zinken Hopp pasaka apie mažą berniuką, atradusį stebuklingą kreidelę, dėl kurios magiškų savybių nupiešti daiktai atgyja. Davęs laisvę fantazijai ir ėmęs piešti, mažylis Junas patiria visą paletę suaugusiojo protu nesuvokiamų nuotykių.

 

„Vargšai mamos ir tėčiai! Jų vaikystėje tokių spektaklių nebuvo. [...] Netikėta viskas - ne tik toji kreidelė, kurią surado spektaklio herojus Junas. Pirmiausia - nereikia eiti į salę ir mandagiai laukti vaidinimo. Antra, suaugusieji iškart praranda galimybę globoti ir tramdyti į teatrą atėjusius vaikus. Mamos, tėčiai ir kiti dideli žmonės nemato spektaklio, nes jie kviečiami pasimokyti būti tėvais - teatras pasirūpino, kad apie bendravimą su vaikais įdomiai papasakotų humanistinio ugdymo profesionalai. O vaikai jau keliauja paskui Juną po seną ir aslaptingą teatro pastatą, kuriame jų laukia nuotykiai" – teatro kritikė Rūta Oginskaitė.

 

Žaisminga interaktyvi klajonė įtraukia mažuosius į smagių žaidimų, linksmų galvosūkių, neįprastų vaizdų bei paslaptingų garsų sūkurį. Tai - pasakojimas apie sugebėjimą matyti stebuklus paprastuose, kasdieniuose dalykuose. Kartu su pasakos herojais mažieji šniukštinėja ne tik slapčiausias vaizduotės, bet ir teatro užkulisių kerteles.

 

Vaidinimas skirtas tik vaikams. Su jais beveik valandą laiko žaidžia, dainuoja, bendrauja ir kvailioja septyni aktoriai. Jaunėlius į spektaklį atlydėjusiems suaugusiems jo metu siūloma sudalyvauti humanistinio ugdymo užsiėmime, kurį veda šios srities specialistai pedagogai ir psichologai.

 

Spektaklyje vaidina

Junas Albertas Briunas Sulbakenas - Valentin Novopolskij
Sofus - Valentinas Krulikovskis
Papūga; Žvirblis; Karalius - Viačeslav Lukjanov
Kerėpla; Princesė - Inga Stankaitytė / Julija Krutko
Trolis - Aleksandr Kanajev
Pelėda; Močiutė; Karalienė - Inga Maškarina
Mama - Vera Stasenia

 

Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

 

 

 

STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ STEBUKLINGOJI KREIDELĖ

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal