PASKUTINYSIS AISTRINGAS MEILUŽIS

Neil Simon

Režisierės Olga Lapina, Jelena Bogdanovič-Golubeva

Premjera – 2011 01 28

Kūrybinė grupė

PASKUTINYSIS AISTRINGAS MEILUŽIS PASKUTINYSIS AISTRINGAS MEILUŽIS

Režisierės – Olga Lapina, Jelena Bogdanovič-Golubeva
Dailininkė – Nina Livont
Režisieriaus asistentas – Algimantas Kvietkauskas

 

Kas gali nutikti, kai nuotykių savo gyvenime įsigeidžia vedęs pusamžis doras, ištikimas, kruopštus ir pareigingas vyras? Jūros gėrybių restorano savininkas, kuris kaskart kruopščiai apuosto ir ištrina savo rankas losjonu. Vyras, kuris, grįžęs į tuščią butą, pirmiausia paskambina į duris ir tik po to imasi jas rakinti. Butą, kuris, beje, yra jo mamos. Butą, kuriame jis lauks moters. Vienos, antros, trečios...

 

„Ši pjesė man primena Čechovą. Jo brandžius personažus, kurie jaučia būtinybę pakeisti savo gyvenimo tėkmę, tačiau arba nežino, kaip tai padaryti, arba pasirenka tam pačius netinkamiausius būdus ir paverčia savo gyvenimą tragedija. Žinoma, Simonas ir Čechovas - visiškai skirtingi autoriai", – sako spektaklio režisierė Olga Lapina. Jos teigimu, tokiems, kaip pagrindinis herojus Barnis Kešmenas – jautriems, mylintiems, sąžiningiems, tikintiems šeima ir tradicijomis žmonėms – sudėtinga išgyventi pasaulyje, kuriame jie po truputį tampa nebereikalingomis praeities liekanomis, pasaulyje iš kurio jie po truputį nyksta.

 

„Galima be galo ironizuoti ir juoktis, bet jei rimtai susimąstytume, kas po jų liks? Nieko... Todėl Barnis – paskutinis. Paskutinis karštai įsimylėjęs", – sako O. Lapina.

 

„Paskutinysis aistringas meilužis" sukurtas pagal žymaus amerikiečių dramaturgo Neilo Simono pjesę „The Last of the Red Hot Lovers" (1969 m.).

 

Neilas Simonas (gimė 1927 m.) – Pulitzerio premijos laureatas, daugelio pjesių ir scenarijų autorius, vienas populiariausių JAV dramaturgų. Jo kūriniai susilaukė sėkmės Brodvėjuje, nemažai jų nuolat atliekami įvairiuose pasaulio teatruose.

 

Spektaklyje vaidina

Barnis Kešmenas, žuvų restorano šeimininkas – Sergej Zinovjev
Eleina Macconi; Bobė Mitčel; Žaneta Fišer – Jelena Bogdanovič

 

Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

 

 

PASKUTINYSIS AISTRINGAS MEILUŽIS

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal