Smalsusis drambliukas

Pagal Rudyardo Kiplingo kūrybą

Režisierė Jevgenija Rusakova

Ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams

Mažoji salė

55 min.

Premjera – 2023 10 28

04

/01

ketvirtadienis

10:00

04

/01

ketvirtadienis

12:00

05

/01

penktadienis

10:00

05

/01

penktadienis

12:00

06

/01

šeštadienis

11:00

06

/01

šeštadienis

13:00

31

/01

trečiadienis

11:00

31

/01

trečiadienis

13:00

04

/02

sekmadienis

11:00

04

/02

sekmadienis

13:00

24

/02

šeštadienis

11:00

24

/02

šeštadienis

13:00

Dėmesio! Lapkričio 11 d. 11:00 val. ir 13:00 val. turėję įvykti spektakliai dėl aktorių ligos yra atšaukiami. Pinigai už įsigytus bilietus grąžinami per 14 dienų (iki lapkričio 24 dienos imtinai) atgal į pirkėjo banko sąskaitą – papildomų veiksmų pirkėjams imtis nereikia. Atsiprašome už nepatogumus.

Kūrybinė grupė

Režisierė, scenografė, kostiumų dailininkė ir inscenizacijos autorė – Jevgenija Rusakova

Kompozitorius – Vitalij Leonov

Šviesų dailininkas – Deividas Janavicus

Režisierės padėjėja – Eglė Kuzienė

Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas

Ką žinote apie Afriką? Na, pavyzdžiui, koks ten oras? Kokie auga medžiai? Ar Afrikoje yra upių? Kokius pažįstate Afrikos gyvūnus? Kaip atrodo dramblys? Kokios jo ausys ir kojos? O ar žinote, kaip atsirado dramblio straublys?

 

Spektaklį, skirtą ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams, pagal anglų rašytojo Rudyardo Kiplingo pasaką „Drambliukas“ sukūrė režisierė, dailininkė ir inscenizacijos autorė Jevgenija Rusakova. Pasak režisierės, neteisinga, kad vaikai vadinami „kodėlčiukais“, o jiems klausinėjant suaugusieji supratingai ir atlaidžiai šypsosi. Kiekvienas vaikas juk išgyvena unikalų amžiaus tarpsnį, kuomet kyla begalės klausimų. Kas mes būtume, jei neklaustume, jei nedarytume klaidų, jei nesmalsautume ir nebūtume žingeidūs?

 

1907 metų literatūrinės Nobelio premijos laureatas, pasakų apie gamtą („Džiunglių knyga“, „Šiaip pasakos“  ir t. t.) autorius R. Kiplingas savo kūryboje visada paliko erdvės smalsaujančiam vaikui, vis klausinėjančiam: „Kas?“, „Kaip?“, „Kodėl?“. Ir tai nestebina, juk pats rašytojas pasakas kūrė konkrečiam vaikui – savo mylimam sūnui Džonui Kiplingui.

 

„Smalsusis drambliukas“ žiūrovams dovanoja galimybę patekti į pačias tikriausias džiungles. Pagrindinį herojų Drambliuką supa galybė džiunglių gyventojų: žirafa, strutis, beždžionė, pitonas ir, žinoma, krokodilas, kuris mažajam smalsuoliui padės išaiškinti ir net pademonstruos, ką iš tiesų pietums ėda krokodilai. O svarbiausia – padės išnarplioti tikriausią detektyvą – kaip ir kodėl kadaise mažutė, sagą primenanti drambliuko nosis staiga virto ilgu straubliu, kuris padeda nuveikti daugybę darbų.

 

Spalvingame spektaklyje vaidins ir pagrindinių personažų lėlės. Anot J. Rusakovos, nesame lėlių teatras, tačiau galimybė išbandyti šį scenos meno žanrą – vienas iš būdų praplėsti aktorinį arsenalą ir išbandyti save. Beje, pradėjus gaminti lėles, paaiškėjo, kad jos perėmė kai kuriuos jas valdysiančių aktorių charakterių bruožus. Ar tai buvo suplanuota, ar įvyko savaime? Vaikai galės ir patriukšmauti. Beje, jiems irgi užduosime klausimų, į kuriuos vaikai tikrai žino atsakymus.

 

///

 

Jevgenija Rusakova – Vilniaus senojo teatro aktorė, spektaklių H. Ch. Anderseno „Undinėlė“ (2012), A. Puškino „Pasaka apie carą Saltaną“ (2016) dailininkė, adaptavo kostiumus spektakliui „Naujametė paukščių dingimo istorija“ (2019). Spektaklio „Naujametiniai nuotykiai sapnų šalyje“ (2022) režisierė ir dailininkė. 2017 m. J. Rusakova buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui už kostiumų dailininkės debiutą spektaklyje „Pasaka apie carą Saltaną“.

 

Spektaklis rodomas rusų kalba

 

Ingos Juodytės nuotraukos

 

Spektaklyje vaidina


Drambliukas – Artur Svorobovič

Strutis, paukštis Kolokolo – Viktorija Aliukonė-Mirošnikova

Beždžionė, Krokodilas – Igoris Abramovičius

Žirafa – Edita Gončarova

Pitonas – Maksim Tuchvatulin / Jauhenas Bakala

Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas Smalsusis drambliukas

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal