UTOPIJA

Michail Durnenkov

Režisierius Filipp Los

 

Premjera – 2020 03 14

Kūrybinė grupė

UTOPIJA UTOPIJA UTOPIJA UTOPIJA UTOPIJA UTOPIJA

Režisierius – Filipp Los

Dailininkė – Lilija Chismatullina

Kompozitorius – Faustas Latėnas

Šviesų dailininkas – Andrej Smirnov

Režisieriaus padėjėjas – Algimantas Kvietkauskas

Režisieriaus asistentas – Andrius Darela


M. Durnenkovo „Utopija“ pasakoja mažo šeimyninio „versliuko“ istoriją. Verslininkas pasiūlo herojams sandėrį, kurio neįmanoma atsisakyti – vienai dienai prikelti bankrutavusį šeimynėlės alaus barą „Utopija“, 90-aisiais garsėjusį bjauriu alumi ir kičiniu interjeru. Kadaise artimais buvę žmonės: motina, tėvas, sūnus už dienai atkurtą „Utopiją“ gautų galimybę su atkurtu verslu daryti ką įsigeidę.

 

Dramaturgas M. Durnenkovas teigia: „Man atrodo, kad visos utopijos yra ne apie tai, kaip padaryti mūsų visuomenę protingesnę, draugiškesnę ir geresnę, o apie bendrumą, apie galimybę būti kartu. Pjesė „Utopija“ yra apie ateities baimę, apie gyvenimo baimę, dėl to, kad reikia keistis, apie bandymą surasti saugų prieglobstį praeityje ir pasilikti joje amžinai. Todėl kad tai – mirtis.“

 

Garsus Rusijos ir Estijos teatro režisierius Filipp Los: „Utopija“ – tragiška. Pjesės veikėjai svajoja apie laimę, meilę, šeimos harmoniją, bet aplinkybės priverčia juos vardan to atkurti pigią ir purviną užkandinę, praeities vaiduoklį, kuris nenori jų paleisti ir galų gale juos sutraiškys. Tai pjesė apie pasmerktumą noro grąžinti tai, kas baigėsi, apie tai, kad grįžimas į praeitį veda į pražūtį ir ateities griūtį.

 

Tuo pat metu istorija, kurią pasakojame, absoliučiai nesusieta su konkrečia šalimi arba tam tikra istorine epocha. Kiekvienas iš „Utopijos“ veikėjų turi savo skausmą, savo prisiminimų atgarsius. Jie, veikėjai, gyvena tarp mūsų ir  Rusijoje, ir Lietuvoje, ir Estijoje, ir kur tik nori. Polinkis idealizuoti praeitį mūsų aplinkoje įgyja visuotinės epidemijos pobūdį.

 

Taigi kiekvienas pats turi atsakyti į klausimą – ar pajėgiu ištrūkti iš šios nelaisvės, judėti pirmyn, atrasti save šiandienoje, dabartyje.“


Spektaklyje vaidina


Nadia – Liuda Gnatenko

Liocha – Dmitrij Denisiuk

Kirilas – Vladimir Dorondov

Jura – Maksim Tuchvatulin

 

Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

 

 


 

Recenzijos,
atsiliepimai,
interviu

„Utopijos“ režisierius F. Los: kiekvienas pats turi atsakyti į klausimą – ar pajėgiu ištrūkti iš šios nelaisvės?

 

 

„Utopijos“ dramaturgas M.Durnenkovas: „Pradžioje buvo idėja“

 

 

 

 


 

 

UTOPIJA UTOPIJA UTOPIJA

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal