Festivalis „Mes – Ukraina'22“

Kūrybinė grupė

Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“

Lietuvos rusų dramos teatras inicijuoja projektą „Mes – Ukraina‘22“, kurio metu žiūrovai turės galimybę iš arčiau susipažinti su klasikine ir šiuolaikine Ukrainos dramaturgija, teatru bei aktualiais meniniais reiškiniais.

 

Birželio 28 – 29 d. vyks viešas konkurso eskizų pristatymas komisijai ir žiūrovams. Eskizų rodymas apims plačią edukacinę programą; vyks apskritų stalų diskusijos, skirtos Ukrainos literatūros, dramaturgijos ir šiuolaikinio meno fenomenams. Pabaigoje komisija pristatys eskizą festivalio nugalėtoją, kuris taps nauju LRDT repertuaro pastatymu.

 

Šiemet LRDT pirmąsyk imasi svarbios misijos – tapti laidininku į kitas kultūras, atrasti nepažintas meno teritorijas ir naujas kūrėjų asmenybes per festivalį, skirtą kitos šalies dramaturgijai. Nuo 2022 metų kiekvieną birželio mėnesį LRDT kvies Lietuvos teatro žiūrovus pažvelgti į kultūrą, literatūrą, meną ir teatrą per vis kitos šalies ir jos nacionalinės dramaturgijos prizmę.

 

Įgyvendinus projektą teatro repertuarą kasmet papildys nauji autoriai, nauja estetika, suteikiant ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių – Lenkijos, Latvijos, Ukrainos režisieriams – kūrybinę terpę realizuoti savo meninius siekius ir praplėsti savo kultūrinį akiratį, dirbant su vis kitokios šalies dramos kūriniu. Sekančiais metais LRDT planuojami festivaliai „Mes – Prancūzija“, „Mes – Lenkija“.

 

LRDT – didelių tarptautinių ambicijų teatras, kurio šaknys siekia XIX amžiaus klasikinį psichologinį teatrą ir, kuris yra susijęs su šiuolaikiniais pasaulinio psichologinio teatro reiškiniais. Plėtoti šią meninę patirtį, jos analizavimas ir sisteminimas – tolimesnių LRDT meninių patirčių pagrindas. 2022 m. teatro inicijuojamas projektas „Mes – Ukraina‘22“ provokuoja režisierius atrasti pristatomos šalies naująją dramaturgiją ir teatro kultūros reiškinius.

 

FESTIVALIO PROGRAMA

 

Birželio 28, antradienis:

 

17:00 Programa Off. 

„SKAMBUTIS“, rež. Mantas Jančiauskas – LRDT - Mažoji salė

 

18:00 Konkursinė programa.

ANNA JABLONSKAJA „ŠEIMYNINĖS SCENOS“, rež. Viktor Marvin – M8

Aptarimas 

 

20:00 Konkursinė programa.

OLEG MICHAILOV „PRISIEKUSIOS MERGELĖS“, rež. Julija Aug – Mažoji salė

Aptarimas

 

Birželio 29, trečiadienis:

 

15:00 Apskrito stalo diskusija – Vladimir Gurfinkel, Ramunė Kudzmanaitė, Viktor Marvin, Julija Aug – LRDT Kavinėje „Balkonas“

 

16:00 Programa Off.

MAKSIM KUROČKIN „VODKĖ, KRUŠIMASIS, TELEVIZORIUS“, rež. Maksim Tuchvatulin – Mažoji salė

 

17:00 Programa Off.

Performansas „Spektaklis, kuris neįvyko“ (Mariupolis 2022.02.27), rež. Andrius Darela – LRDT rūsys

 

19:00 Konkursinė programa.

LESIA UKRAINKA „MIŠKO DAINA“, rež. Ramunė Kudzmanaitė – Didžioji salė

Konkurso rezultatų aptarimas

 

Įėjimas į visus festivalio renginius nemokamas !!!

 

 

Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“ Festivalis „Mes – Ukraina'22“

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal