ATMINIMO MALDA

Grigorij Gorin / Šolom Aleichemo kūrinių motyvais

Režisierius Vladimir Gurfinkel

Dviejų dalių laimės viltys

3 val. 30 min.

Premjera – 2021 09 11

28

/12

trečiadienis

18:30

Lietuvos profesionalių teatrų festivalуje „Vaidiname žemdirbiams“ aktorė Jevgenija Gladij už Goldos vaidmenį spektaklyje „atminimo malda" buvo apdovanota geriausio moters vaidmens nominacijoje. Aktorius Valentin Novopolskij pelnė apdovanojimą už geriausią nepagrindinį vaidmenį šiame spektaklyje.

 

Kūrybinė grupė

Režisierius – Vladimir Gurfinkel

Dailininkė – Irena Jarutis

Choreografė – Irina Tkačenko

Kompozitorius – Vitalij Istomin

Šviesų dailininkas – Jevgenij Kozin

Vaizdo projekcijų autorė – Natalija Naumova

Sceninė teksto redakcija – Ilja Gubin

Režisieriaus asistentas – Andrius Darela

Režisieriaus padėjėjos – Gelena Ivaškevič, Eglė Kuzienė

ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA

Režisieriaus Vladimiro Gurfinkelio spektaklis „Atminimo malda" sukurtas pagal garsaus komediografo, dramaturgo ir scenaristo Grigorijaus Gorino pjesę. „Atminimo malda“ – viena reikšmingiausių šiuolaikiniam teatrui pjesių, įkvėpta didžiojo literatūros jidiš kalba kūrėjo, šiuolaikinio žydų tautos identiteto formuotojo Šolom Aleichemo kūrybos. 

 

Režisieriaus Vladimiro Gurfinkelio kūrybinėje biografijoje tai jau penktas „Atminimo maldos“ sceninis pastatymas. Režisierius sako: „Man nuolatinis grįžimas prie „Atminimo maldos“ yra absoliučiai kūrybinė gyvenimo tema. Ji yra nepaprastai sunki, nes reikia suprasti, kaip šiandien statyti „Atminimo maldą“, kad ji būtų paklausi ir aktuali. G. Gorinas yra koncentracijos meistras – juk satyrikų, komikų, dirbančių scenoje, žodis yra išbaigtas kaip vištos kiaušinis. Esu didelis G. Gorino gerbėjas, nes jis neturi tuščių, nesuformuluotų žodžių, kuriuos būtų galima pakeisti. Kiekvienas jo žodis, kiekviena frazė - tai išbaigtas kūrinys. Tai nuostabus dramaturgas, iškėlęs daugybę asmeniškų temų bei parašęs kūrinių, kurie abiem kojom remiasi į amžinas temas, ir tai yra jo žavesys. „Atminimo malda“ yra apie tai, kad mes taip mylime savo vaikus, jog norime, kad jie būtų tokie, kaip mes. Trokštame jiems savo laimės, norime jiems perduoti savo ateitį. Tačiau mūsų vaikai į pasaulį žiūri kitaip, ir tomis akimirkomis, kai išyra šeima ir visuomenė, mūsų pačių ir mūsų vaikų vertybės dažnai nesutampa. Visas pasaulis ir Šolom Aleichemo kūrybos pasaulis yra paremtas šiuo prieštaravimu. Man Šolom Aleichemo kūryba – tai amžina priežastis pradėti dialogą su savo seneliais, močiutėmis, proseneliais, prosenelėmis ... ir su savo vaikais.“

 

Dramaturgo G. Gorino vardas gerai žinomas kino ir teatro gerbėjams: jis sukūrė scenarijus tokiems jau klasika tapusiems Marko Zacharovo filmams, kaip „Tas pats Miunhauzenas", „Meilės formulė" ir kt. Lietuvos rusų dramos teatre sėkmingai buvo pastatyti spektakliai pagal G. Gorino pjeses „Užmiršti Herostratą!" (1975), „Fenomenai" (1980), „Kinas IV" (1998), „Juokdarys Balakirevas" (2009).

 

G. Gorino „Atminimo maldos“ veiksmas nukelia mus į pačią XX amžiaus pradžią – atėjo neramūs laikai Rusijos imperijoje: karas su Japonija, pirmoji Rusijos1905–1907 metų revoliucija, kurios metu vyko žydų pogromai, naujos Konstitucijos priėmimas – to meto žmones purtė pokyčių dvasia. Permainos neaplenkia ir Ukrainos tolybėse pasimetusio Anatovkos miestelio. Čia nepaisant kultūrinių ir religinių skirtumų kartu sugyvena rusai, ukrainiečiai ir žydai. Čia taip pat gyvena žydas, vargšas pienininkas Tevjė – paprastas, išmintingas, dažnai į Dievą besikreipiantis žmogus su savo šeima, kurioje auga penkios dukros, tris iš jų jau reikia ištekinti... „Atminimo malda“ persmelkta archajiškos žydiškos išminties ir unikalaus, kartu liūdno ir juokingo humoro, leidžiančio įveikti dažnai nežmoniškus sunkumus.

 

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais

 

Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

 

Įrašant muziką spektakliui dalyvavo:

Asia Alypova – smuikas

Aliona Zajakina – altas

Jurij Konovalov – klarnetas

Daniil Gladkich – fleita

Aleksandr Sosnov – bajanas

Maksim Ivančin – kontrabosas

Dmitrij Zajakin – gitara

Jurij Truskov – perkusija

 

 


 

Recenzijos,
atsiliepimai,
interviu

Režisierius V. Gurfinkelis: Šolom Aleichemas – tai amžina dingstis kalbėtis su savo protėviais ir vaikais

 

Dovilė Zavedskaitė

Aliumininio dubenėlio jausmas

 

 

Jurgita Jačėnaitė

LRDT naujas sezonas: žmogiškumo temos, apie kurias norisi ne tiesiog kalbėti, bet šaukti

 

Festivalio „Vaidiname žemdirbiams” prizai – Jevgenijai Gladij ir Valentinui Novopolskiui

 

 

 


 

 

Spektaklyje vaidina


Tevjė, pienininkas – Viačeslav Lukjanov

Golda – Jevgenija Gladij

Ceitelė – Viktorija Aliukonė-Mirošnikova

Hodelė – Jelena Orlova / Juliana Volodko

Chava – Jevgenija Karpikova / Juliana Volodko

Motelis, siuvėjas – Maksim Tuchvatulin

Menachem-Mendelis – Valentin Novopolskij

Berta, jo motina – Larisa Popova

Leizeris Volfas, mėsininkas – Sergej Zinovjev

Stepanas, stalius – Dmitrij Denisiuk

Perčikas, studentas – Artur Svorobovič / Igoris Abramovičius / Michail Čerepašenec

Fedia, raštininkas – Telman Ragimov

Rebe, rabinas – Jurij Ščiuckij

Kunigas – Nikolaj Antonov / Vladimir Serov

Voicekas, smuklininkas – Artūras Aleksejevas

Uriadnikas – Vidmantas Fijalkauskas / Andrius Darela

Masinėse scenose dalyvauja: Nikolaj Antonov, Artur Svorobovič, Vladimir Serov, Vidmantas Fijalkauskas, Andrius Darela, Artūras Aleksejevas, Sergej Zinovjev, Viačeslav Lukjanov, Valentin Novopolskij, Maksim Tuchvatulin, Jurij Ščiuckij, Michail Čerepašenec, Igoris Abramovičius, Juliana Volodko, Liuda Gnatenko, Jevgenija Karpikova, Jekaterina Makarova, Jelena Orlova, Vera Stasenia  

Mergaitės, Tevjė dukros: Uljana Kurunova, Taisija Kurunova, Kotryna Muliuolytė, Serafima Polevikova

Smuikininkas – Povilas Bernotas / Augustas Teodoras Roch (Nacionalinės M.K.Čiurlionio  menų mokyklos moksleiviai; mokytojos I. Gylytė, G. Vitėnaitė)

ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA ATMINIMO MALDA

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal