„SKAMBUTIS“, rež. Mantas Jančiauskas

Programa Off

Įėjimas nemokamas

 

Mažoji salė

Kūrybinė grupė

„SKAMBUTIS“, rež. Mantas Jančiauskas „SKAMBUTIS“, rež. Mantas Jančiauskas

Režisierius – Mantas Jančiauskas

Aktorius – Telman Ragimov

Režisieriaus asistentas – Algimantas Kvietkauskas

 

Dialogas telefonu su Rusijoje gyvenančiais piliečiais tapo pagrindiniu dramaturginiu performanso „Skambutis“  audiniu. Lietuvos rusų dramos teatro aktorius Telmanas Ragimovas, būdamas scenoje “čia ir dabar”, gyvai skambins Rusijos piliečiams ir klausinės jų apie valdžią, apie jų politines pažiūras, bandys suprasti, kodėl jie vienaip ar kitaip mąsto. Susirinkę į salę žiūrovai išgirs ir pamatys visą pokalbio eigą.

 

Režisierius Mantas Jančiauskas: Šiandien vyksta karas keliais frontais. Vienas iš jų fizinis materialus – priešakinėse linijose: amunicija, tankai ir šaudantys žmonės. Žmonės kariauja prieš žmones, naudodami įvairius ginklus. Kita fronto linija - informacinis karas. Šis karas, tai kovos laukas televizijos, žiniasklaidos ir kitomis priemonėmis. Šie ginklai formuoja ir kreipia ne žmonių kūnus, bet protus.

 

Telefonas. Skambutis mamai, skambutis draugui, telefono nebuvimas, skambutis artimiesiems ir panašiai, tapo vienu iš karo simboliu, kai pasimetę, pasiilgę žmonės nori susisiekti vieni su kitais. Telefonas ir skambutis yra tarsi dialogo metafora. O kas jeigu su tavimi kita pusė nenori kalbėti ? Ar įmanoma prisiskambinti ir susikalbėti propagandos paveiktiems žmonėms? Prisipažinsiu, karo kontekste, labiausiai mane nustebinęs telefono skambutis, kai suniokotame Kijevo priemiestyje mergina skambino savo tetai Rusijoje ir ta teta verkė, raudojo, emociškai susitapatino su savo dukterėčia, tačiau kai tik ši pradėjo kalbėti apie politiką, apie tai, kas okupavo Ukrainą. Tetos tonas pasikeitė ir ji bandė įrodinėti pati būdama Rusijoje, kad dėl karo Ukrainoje kalti Ukrainoje veikianti nacistų mafija.

 

Pirmiu impulsu performanso „Skambutis“ kūrimui tapo projekto # c a l l r u s s i a iniciatyva.

 

 

 

„SKAMBUTIS“, rež. Mantas Jančiauskas

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal