Poetinis vyksmas „Žodžio teritorija“

Gegužės 18–20 dienomis

Kūrybinė grupė

Poetinis vyksmas „Žodžio teritorija“ Poetinis vyksmas „Žodžio teritorija“

„Žodžio teritorija“ – tai poetinis vyksmas, poezijos renginių ciklas, kuriame dėmesys fokusuojamas į žodį, kalbą, poeziją. Kalba čia – statybinė medžiaga, iš kurios ir statomas daugiakalbis Babelio bokštas. Čia aiški pastanga ir siekis susikalbėti: skirtingomis kalbomis, skirtingiems žmonėms, pasaulėžiūroms, kultūroms, tradicijoms ir paneigti (bent jau bandyti) Babelio bokšto griūties mitą.

 

Šiemet „Žodžio teritoriją“ apibrėžia trys renginių segmentai: poetinė muzikinė kompozicija „Žodžio teritorija: emigracijos poezija“, kūrybinis kvartirnikas „Špakounik“ ir vaikams bei visai šeimai skirti renginiai „Pasakų namelis“ bei „Poezijos planeta“.

 

Kompozicijos „Žodžio teritorija: emigracijos poezija“ (rež. Andrius Darela) pamatas – 700 metų senumo istorija, kai Dante Alighieri dėl politinių priežasčių buvo išvytas iš Florencijos, po to teismo išteisintas, o išvarymas pripažintas klaida. Pati istorija bus transliuojama improvizuotoje studijoje tiesiogiai. Paties Dantes poetiniai tekstai nenuskambės, tačiau žiūrovas lietuvių, ukrainiečių, baltarusių, lenkų, rusų kalbomis išgirs devynis skirtingų laikotarpių, šalių poetus, kurie dėl politinių įsitikinimų, socialinės, vertybinės laikysenos buvo priversti palikti savo kraštą emigruoti. Adomas Mickevičius, Natalija Gorbanevskaja, Jurgis Baltrušaitis, Ovidijus, Jevgenas Malaniukas, Ivanas Elaginas, Larisa Genijuš, Levas Losevas, Tomas Venclova... Juos vadino įvairiai: bastūnai, „išvietintieji“, emigrantai, bėgliai, pabėgėliai, disidentai, tremtiniai, klajūnai... Karo Ukrainoje, autoritarinių režimų kontekste, tai vėl aktualu. Fone skamba Led Zeppelin „Imigrantų daina“ („Immigrant Song“). Vedliai į emigracijos poezijos pasaulį – Vilniaus senojo teatro aktoriai.

 

Kūrybinis kvartirnikas „Špakounik“ – tai poetinių muzikinių susitikimų ciklas, kurį įkvėpė Vilniaus senojo teatro aktorės Anastasijos Špakovskajos įgyvendinamos kūrybinės iniciatyvos. Šiais metais A. Špakovskaja inicijavo kvartirnikus – poetinius muzikinius susitikimus, kuriuose dalyvaus žinomi baltarusių (ir ne tik) atlikėjai. „Špakounik“ (blr. шпакоўня (шпакоўніца) – inkilas) – čia tiesioginės aliuzijos į iniciatorės pavardę, po kuria ir vyksta šis „paukščių sąskrydis“.

 

Vilniaus senajame teatre duris atveriantis „Pasakų namelis“ kviečia 5–9 metų vaikus apsilankyti jame ir kartu su teatro aktoriais pasinerti į fantazijų, žaidimų ir stebuklingų istorijų pasaulį, o „Poezijos planeta“ – tai teatrinis žaidimas 7–12 metų vaikams, pakviesiantis žaisti ir tyrinėti Vilniaus senojo teatro erdves. Darydami užduotis vaikai po gabalėlį surinks sugriautą Poezijos planetą ir sužinos daug naujo apie eilėdarą.

 

„Žodžio teritorija“ savo demarkacijos linijas pradėjo žymėti 2020 metais – vienu kukliu renginiu, poezijos skaitymais lauke priešais teatro centrinį įėjimą. 2021-ieji iškrito dėl epidemijos. 2022 m. „Žodžio teritorija“, jau pavadinta festivaliu, įvyko birželio 17–19 d.: poetinė ekskursija turistiniu autobusu po Vilniaus gatves, poezijos skaitymai teatro skvere, poetinės dirbtuvės, muzikos vakarai, spektakliai, performansai, koncertai, programa vaikams ir visai šeimai.

 

 

PROGRAMA:

Gegužės 18 d. 18:30 Poetinė muzikinė kompozicija ŽODŽIO TERITORIJA: EMIGRACIJOS POEZIJA, rež. Andrius Darela

Renginys yra tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ dalis.

(Renginys vyks baltarusių, lietuvių, lenkų, rusų ir ukrainiečių kalbomis)

Vieta: Salė M8 (Mindaugo g. 8 a)

Įėjimas laisvas

 

Gegužės 18–20 dienomis Kūrybinis kvartirnikas ŠPAKOUNIK

Renginio vedėja – aktorė ir dainininkė Anastasija Špakovskaja

(Renginys vyks baltarusių ir rusų kalbomis)

Vieta: Teatro kavinė „Balkonas“

Būtina registracija!

Registracijos formą rasite ČIA

 

Gegužės 20 d. 11:00, 12:00 Renginys vaikams PASAKŲ NAMELIS

Renginio vedėjai Viktorija Aliukonė-Mirošnikova ir Igoris Abramovičius

(Renginys vyks rusų kalba)

Vieta: Mažoji salė

Bilietai ČIA

 

Gegužės 20 d. 14:00 Nuotykių žaidimas vaikams POEZIJOS PLANETA

Renginio vedėjai Viktorija Aliukonė-Mirošnikova ir Nikolaj Antonov

(Renginys vyksta rusų kalba)

Vieta: Teatro koridoriai ir Didžioji scena

Bilietai ČIA

 

Poetinis vyksmas „Žodžio teritorija“

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti

Vladimir Gurfinkel

skaityti


grįžti atgal